Pasternack PE3C6159-24
Part No.:
PE3C6159-24
Datasheet:
AetrixPE3C6159-24.pdf
Description:
N Male Right Angle to TNC Male L
Shipping
Inventory:921
Comments
PE3C6159-24 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz