Pasternack PE3C6206-50CM
Part No.:
PE3C6206-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C6206-50CM.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:101
Comments
PE3C6206-50CM Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C