Pasternack PE3C6220-50CM
Part No.:
PE3C6220-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C6220-50CM.pdf
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE
Comments
PE3C6220-50CM Specifications
Style:
4.3/10 to N-Type
1st Connector:
4.3/10 Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz