Pasternack PE3C6340-36
Part No.:
PE3C6340-36
Datasheet:
AetrixPE3C6340-36.pdf
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN
Shipping
Inventory:147
Comments
PE3C6340-36 Specifications
Style:
4.3/10 to 7/16 DIN
1st Connector:
4.3/10 Plug, Right Angle
2nd Connector:
7/16 Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
SPO-250
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz