Pasternack PE3C6733-48
- Part No.:
- PE3C6733-48
- Description:
- BNC Male to TNC Male Low Loss Ca
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:245
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C6733-48 Specifications
- Style:
- BNC to TNC
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 400
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz