Pasternack PE3C6755-36
Part No.:
PE3C6755-36
Datasheet:
AetrixPE3C6755-36.pdf
Description:
COAX CBL RP-TNC TO N-TYPE
Comments
PE3C6755-36 Specifications
Style:
RP-TNC to N-Type
1st Connector:
RP-TNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz