Pasternack PE3C6755-48
- Part No.:
- PE3C6755-48
- Package:
- Datasheet:
PE3C6755-48.pdf
- Description:
- COAX CBL RP-TNC TO N-TYPE
PE3C6755-48 Specifications
- Style:
- RP-TNC to N-Type
- 1st Connector:
- RP-TNC Plug, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 195
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz