Pasternack PE3C6787-12
Part No.:
PE3C6787-12
Datasheet:
AetrixPE3C6787-12.pdf
Description:
COAX CBL SMB TO SMP
Shipping
Inventory:849
Comments
PE3C6787-12 Specifications
Style:
SMB to SMP
1st Connector:
SMB Plug
2nd Connector:
SMP Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Flexible Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz