Pasternack PE3C6923-12
Part No.:
PE3C6923-12
Datasheet:
AetrixPE3C6923-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO N-TYPE
Shipping
Inventory:159
Comments
PE3C6923-12 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz