Pasternack PE3C6972-24
- Part No.:
- PE3C6972-24
- Package:
- Datasheet:
PE3C6972-24.pdf
- Description:
- COAX CBL SHV TO CABLE
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:750
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C6972-24 Specifications
- Style:
- SHV to Cable
- 1st Connector:
- SHV Plug
- 2nd Connector:
- Cable (Round)
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-62
- Cable Impedance:
- 93 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms