Pasternack PE3C7543-24
Part No.:
PE3C7543-24
Description:
Plenum N Male Right Angle to SMA
Comments
PE3C7543-24 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
SPP-250LLPL
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C