Pasternack PE3C7757LF-36
Part No.:
PE3C7757LF-36
Datasheet:
AetrixPE3C7757LF-36.pdf
Description:
N Male to N Male Right Angle Low
Comments
PE3C7757LF-36 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz