Pasternack PE3C7891-50CM
Part No.:
PE3C7891-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C7891-50CM.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Shipping
Inventory:230
Comments
PE3C7891-50CM Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz