Pasternack PE3C7981-12
Part No.:
PE3C7981-12
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C7981-12.pdf
Description:
2.2-5 Male to 2.2-5 Female Bulkh
Comments
PE3C7981-12 Specifications
Style:
2.2/5 to 2.2/5
1st Connector:
2.2/5 Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
2.2/5 Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
TFT-402LF
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz