Pasternack PE3C8064-50CM
Part No.:
PE3C8064-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C8064-50CM.pdf
Description:
COAX CBL 2.2/5 TO N-TYPE
Comments
PE3C8064-50CM Specifications
Style:
2.2/5 to N-Type
1st Connector:
2.2/5 Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz