Pasternack PE3C8066-12
Part No.:
PE3C8066-12
Datasheet:
AetrixPE3C8066-12.pdf
Description:
COAX CBL 2.2/5 TO N-TYPE
Comments
PE3C8066-12 Specifications
Style:
2.2/5 to N-Type
1st Connector:
2.2/5 Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz