Pasternack PE3W00049-48
- Part No.:
- PE3W00049-48
- Datasheet:
PE3W00049-48.pdf
- Description:
- COAX CBL RP-SMA TO N-TYPE
PE3W00049-48 Specifications
- Style:
- RP-SMA to N-Type
- 1st Connector:
- RP-SMA Plug
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 400
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C