Pasternack PE3W00417-60
- Part No.:
- PE3W00417-60
- Datasheet:
PE3W00417-60.pdf
- Description:
- N Male to N Male Cable 60 Inch L
PE3W00417-60 Specifications
- Style:
- N-Type to N-Type
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- RG-223
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz