Pasternack PE3W00602-36
Part No.:
PE3W00602-36
Datasheet:
AetrixPE3W00602-36.pdf
Description:
MCX Plug to BNC Male Cable 36 In
Shipping
Inventory:176
Comments
PE3W00602-36 Specifications
Style:
BNC to MCX
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
MCX Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz