Pasternack PE3W01739-24
Part No.:
PE3W01739-24
Datasheet:
AetrixPE3W01739-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMB
Comments
PE3W01739-24 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz