Pasternack PE3W01930-12
Part No.:
PE3W01930-12
Datasheet:
AetrixPE3W01930-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:126
Comments
PE3W01930-12 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C