Pasternack PE3W02587/HS-12
Part No.:
PE3W02587/HS-12
Description:
N Male to TNC Male Cable 12 Inch
Comments
PE3W02587/HS-12 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz