Pasternack PE3W02906-24
Part No.:
PE3W02906-24
Datasheet:
AetrixPE3W02906-24.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO SMA
Shipping
Inventory:476
Comments
PE3W02906-24 Specifications
Style:
RP-SMA to SMA
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz