Pasternack PE3W03175-50CM
Part No.:
PE3W03175-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W03175-50CM.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:150
Comments
PE3W03175-50CM Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz