Pasternack PE3W03238LF/HS-36
Part No.:
PE3W03238LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W03238LF/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Comments
PE3W03238LF/HS-36 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz