Pasternack PE3W03503-12
Part No.:
PE3W03503-12
Description:
SHV Plug to SHV Plug Cable 12 In
Shipping
Inventory:264
Comments
PE3W03503-12 Specifications
Style:
SHV to SHV
1st Connector:
SHV Plug
2nd Connector:
SHV Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz