Pasternack PE3W04203/HS-36
- Part No.:
- PE3W04203/HS-36
- Datasheet:
PE3W04203/HS-36.pdf
- Description:
- BNC Male Right Angle to SMA Male
PE3W04203/HS-36 Specifications
- Style:
- BNC to SMA
- 1st Connector:
- BNC Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- LMR 200
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms