Pasternack PE3W04811-36
Part No.:
PE3W04811-36
Datasheet:
AetrixPE3W04811-36.pdf
Description:
Reverse Polarity TNC Jack Bulkhe
Shipping
Inventory:265
Comments
PE3W04811-36 Specifications
Style:
RP-TNC to MCX
1st Connector:
RP-TNC Jack
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C