Pasternack PE3W05274LF/HS-24
Part No.:
PE3W05274LF/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3W05274LF/HS-24.pdf
Description:
SMA Male to Push-On SMP Female R
Comments
PE3W05274LF/HS-24 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz