Pasternack PE3W05275-36
Part No.:
PE3W05275-36
Datasheet:
AetrixPE3W05275-36.pdf
Description:
MCX Plug Right Angle to Push-On
Comments
PE3W05275-36 Specifications
Style:
MCX to SMP
1st Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C