Pasternack PE3W05292-48
- Part No.:
- PE3W05292-48
- Datasheet:
PE3W05292-48.pdf
- Description:
- BNC Male Right Angle to SMA Male
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:512
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W05292-48 Specifications
- Style:
- BNC to SMA
- 1st Connector:
- BNC Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 2 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 125°C