Pasternack PE3W05740-50CM
Part No.:
PE3W05740-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W05740-50CM.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Shipping
Inventory:105
Comments
PE3W05740-50CM Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz