Pasternack PE3W05822-12
Part No.:
PE3W05822-12
Datasheet:
AetrixPE3W05822-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Shipping
Inventory:479
Comments
PE3W05822-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz