Pasternack PE3W05863/HS-36
Part No.:
PE3W05863/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W05863/HS-36.pdf
Description:
Snap-On MMBX Plug to SMA Male Ca
Comments
PE3W05863/HS-36 Specifications
Style:
SMA to MMBX
1st Connector:
MMBX Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12.4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C