Pasternack PE3W06098-36
Part No.:
PE3W06098-36
Datasheet:
AetrixPE3W06098-36.pdf
Description:
QMA Male Right Angle to SMA Male
Comments
PE3W06098-36 Specifications
Style:
SMA to QMA
1st Connector:
QMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz