Pasternack PE3W06444-48
Part No.:
PE3W06444-48
Description:
75 Ohm BNC Female Bulkhead to 75
Shipping
Inventory:193
Comments
PE3W06444-48 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-62
Cable Impedance:
93 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz