Pasternack PE3W06449LF/HS-36
Part No.:
PE3W06449LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W06449LF/HS-36.pdf
Description:
N Female Bulkhead to BNC Male Ri
Shipping
Inventory:583
Comments
PE3W06449LF/HS-36 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C