Pasternack PE3W07180/HS-24
Part No.:
PE3W07180/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3W07180/HS-24.pdf
Description:
SMA Male to TNC Male Low Loss Ca
Comments
PE3W07180/HS-24 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz