Pasternack PE3W07204/HS-36
Part No.:
PE3W07204/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W07204/HS-36.pdf
Description:
N Female Bulkhead to N Male Low
Shipping
Inventory:183
Comments
PE3W07204/HS-36 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C