Pasternack PE3W07638-48
- Part No.:
- PE3W07638-48
- Datasheet:
PE3W07638-48.pdf
- Description:
- COAX CBL 1.0/2.3 TO BNC
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:366
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W07638-48 Specifications
- Style:
- MMBX to TNC
- 1st Connector:
- MMBX Plug, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- TNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 100
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- Frequency - Max:
- 1 GHz