Pasternack PE3W07894-18
Part No.:
PE3W07894-18
Datasheet:
AetrixPE3W07894-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:120
Comments
PE3W07894-18 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz