Pasternack PE3W07894-50CM
Part No.:
PE3W07894-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W07894-50CM.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:120
Comments
PE3W07894-50CM Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz