Pasternack PE3W07986-36
Part No.:
PE3W07986-36
Datasheet:
AetrixPE3W07986-36.pdf
Description:
N Male to UHF Male Cable 36 Inch
Comments
PE3W07986-36 Specifications
Style:
N-Type to UHF
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
UHF Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-213
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C