Pasternack PE3W08050-36
- Part No.:
- PE3W08050-36
- Datasheet:
PE3W08050-36.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO SSMA
PE3W08050-36 Specifications
- Style:
- BNC to SSMA
- 1st Connector:
- BNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- SSMA Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- LMR 100
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms