Pasternack PE3W08711/HS-48
- Part No.:
- PE3W08711/HS-48
- Package:
- Datasheet:
PE3W08711/HS-48.pdf
- Description:
- Push-On SMP Female Right Angle t
PE3W08711/HS-48 Specifications
- Style:
- SMP to TNC
- 1st Connector:
- SMP Jack, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- TNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- PE-C100
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C