Pasternack PE3W09738-12
Part No.:
PE3W09738-12
Datasheet:
AetrixPE3W09738-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:643
Comments
PE3W09738-12 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz