Pasternack PE3W09800/HS-12
Part No.:
PE3W09800/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W09800/HS-12.pdf
Description:
Fire Rated SMA Male to Reverse P
Shipping
Inventory:424
Comments
PE3W09800/HS-12 Specifications
Style:
RP-SMA to SMA
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C