Pasternack PE3W09824-36
Part No.:
PE3W09824-36
Datasheet:
AetrixPE3W09824-36.pdf
Description:
SMA Female to TNC Male Right Ang
Shipping
Inventory:240
Comments
PE3W09824-36 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C