Pasternack PE3W10438-36
Part No.:
PE3W10438-36
Datasheet:
AetrixPE3W10438-36.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO SMA
Shipping
Inventory:807
Comments
PE3W10438-36 Specifications
Style:
RP-SMA to SMA
1st Connector:
RP-SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz