Pasternack PE3W10966-12
Part No.:
PE3W10966-12
Datasheet:
AetrixPE3W10966-12.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Comments
PE3W10966-12 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz